VERT pakoregavo elektros energijos įrenginių prijungimo prie elektros tinklų įkainių metodiką

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino elektros energijos įrenginių prijungimo prie elektros tinklų įkainių nustatymo metodikos pakeitimus.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
VERT pakoregavo elektros energijos įrenginių prijungimo prie elektros tinklų įkainių metodiką

Siekiant paprastesnės prijungimo paslaugų kainodaros keičiama prijungimo pagal VERT nustatomus prijungimo įkainius apskaičiavimo koncepcija.

Nustatant prijungimo įkainius numatomos trys naujos vartotojų grupės:

  1. I grupė – vartotojai iki 500 kW ir 100 m,
  2. II grupė – iki 500 kW ir 100-400 m,
  3. III grupė – iki 500 kW ir 400-1000 m.

Vartotojai, kurių leistinoji galia yra didesnė nei 500 kW arba mažesnė nei 500 kW ir atstumas nuo įvadinės elektros apskaitos spintos (elektros tinklų nuosavybės ribos) iki artimiausios 0,4/(6)10kV transformatorinės didesnis nei 1 000 m, prijungimo paslaugas apmoka pagal sąmatą ir solidariai prisideda prie elektros infrastruktūros plėtros.

Pakeitimais taip pat patikslinamos nuostatos dėl prijungimo išlaidų detalizavimo bei prijungimo įmokos pokyčių, kai ji yra perskaičiuojama. Taip pat patikslinta nuostata dėl įmokos perskaičiavimo ir projektavimo sąnaudų padengimo – numatyta, kad, perskaičiavus įmoką dėl operatoriaus kaltės ir vartotojui nenutraukus sutarties, vartotojas nedengia padidėjusios įmokos dalies virš 10 proc. Nutraukus sutartį, kai įmoka perskaičiuojama ir padidėja daugiau nei 10 proc. – vartotojas nedengia projektavimo sąnaudų. Šios nuostatos taikomos, kai projektavimo darbus atlieka operatorius.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas