„Vilniaus vandenys“ išbando inovatyvius sprendimus: sostinėje išbandytas vamzdynų valymo ledu metodą, gali tapti puikia alternatyva

Pranešimas spaudai

2024-05-17, 11:59

0 komentarų

Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ ekspertai Vilniuje išbandė inovatyvų vamzdynų valymo ledu metodą (angl. Ice Pigging), kuris gali tapti efektyvia ir inovatyvia alternatyva šiuo metu naudojamoms priemonėms. Bandymų metu siekta įvertinti galimybes pasaulyje populiarėjančią ledo technologiją taikyti kasdienėje bendrovės veikloje.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Vilniaus vandenys“ išbando inovatyvius sprendimus: sostinėje išbandytas vamzdynų valymo ledu metodą, gali tapti puikia alternatyva

Pasak „Vilniaus vandenų“ Kokybės ir inovacijų tarnybos direktorės Brigitos Gudonės, įmonės ekspertai nuolat siekia tobulinti vandens ir vamzdynų valymo metodus – ieškoma efektyvesnių ir mažiau įtakos vandens kokybei po atliktų valymo darbų turinčių būdų.

„Vilniečiams tiekiame giluminiuose gręžiniuose išgautą vandenį. Prieš patiekdami jį gyventojams vandens gerinimo įrenginiuose sumažiname vandenyje esančių mikroelementų (geležies, mangano) kiekį. Pagerintame vandenyje šių dalelių turi natūraliai likti, tačiau kartu jos linkusios nusėsti ant metalinių ir kitokių vamzdžių sienelių. Mūsų pareiga periodiškai valyti vamzdynus ir pašalinti šių dalelių sankaupas. Ieškome alternatyvų, kurios padėtų pasiekti kuo geresnių rezultatų ir užtikrintų sklandžią klientų patirtį iš karto po vandentiekio plovimo“, – sako Brigita Gudonė, „Vilniaus vandenų“ Kokybės ir inovacijų tarnybos direktorė.

Pasak B. Gudonės, valymas ledu šiuo metu laikomas vienu greičiausių, efektyviausių ir saugiausių geriamojo vandens vamzdžių valymo metodų.

„Valymo ledu metodas yra pranašesnis už kitus ne tik dėl savo efektyvumo, bet ir mažo poveikio aplinkai. Svarbu ir tai, kad technologija plačiai pritaikoma – ji sudaro galimybes išvalyti kelis kilometrus magistralinio vamzdžio vos per kelias valandas ir tinka įvairaus skersmens vamzdžiams. Vamzdžių plovimą ledu jau praktikuoja Estijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės bendrovės“, – įvertino „Vilniaus vandenų“ Kokybės ir inovacijų tarnybos direktorė Brigita Gudonė.

Bandymo Vilniaus metu buvo naudojamas su maistine druska specialiame įrenginyje pagamintas ledas, atvežtas iš Estijos. Valymo ledu procesas vyko naudojant dviejų fazių ledą ir skystą suspensiją, kuri vamzdyje sudaro pusiau kietą kamštį. Šis, judėdamas vamzdynu, valo vamzdžiuose esančias nuosėdas.

„Bandymo metu išvalėme 330 metrų vamzdyno atkarpą ir esame patenkinti rezultatu. Ateityje taikydami šį šiuolaikišką vamzdynų valymo būdą galime tikėtis išlaikyti ne tik gerą vandens kokybę, aukštą klientų pasitenkinimą, bet ir pagerinti infrastruktūros priežiūros efektyvumą. Po valymo klientams iš karto buvo tiekiamas tyras vanduo, bandymo poveikio vandens kokybei gyventojai net nepajuto – tai yra vienas pagrindinių dalykų, kurių siekiame atlikdami sudėtingus infrastruktūros priežiūros darbus“, – sako Viktoras Matonis, „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos vadovas.

„Vilniaus vandenys“ nuolat atlieka daugiau nei 1,9 tūkst. kilometrų ilgio vandentiekio tinklo profilaktiką ir įvertina jo būklę. Pagal tai yra sprendžiama, kokius darbus reikia atlikti: plauti vamzdynus, vykdyti tinklų rekonstrukcijos darbus. 2023 metais nuosekli tinklų apžiūra ir taikomos priemonės vandentiekio tinkle padėjo avarijų skaičių sumažinti 37 procentais.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas