8 programėlės, kurias paaugliai naudoja, o tėvai greičiausiai net nežino

Lukas Snarskis

2019-10-15, 01:00 (atnaujinta 2021-04-27, 00:31)

5 komentarai (-ų)
8 programėlės, kurias paaugliai naudoja, o tėvai greičiausiai net nežino

Vis labiau augant socialinių tinklų ir panašių internetinių portalų populiarumui, tėvams tampa visu sunkiau stebėti informaciją, kurią gauna jų vaikai. Vienus puslapius keičia kiti, senas programėles pakeičia naujai sukurtos.

Šiandien Telefonai.eu pateikia Jums aštuonių programėlių sąrašą, kurias tikėtina, jog naudoja Jūsų vaikai, tačiau Jūs esate jų dar net negirdėję.

Kik Messenger

Ši susirašinėjimo programėlė, leidžia vartotojams siųsti greitas žinutes vienas kitam. Aplikacija yra nemokama naudojant paprastas funkcijas ir neturi limitų žinutėms. Daug šansų, kad naudodamiesi „Kik" bendrausite su nepažįstamais, jeigu jie pasidalino savo „Kik" vartotojo vardu su jumis. „Kik" programėlė buvo labai kritikuojama atsižvelgiant į vaikų saugumą. 2016 metis, buvo pranešta, kad 13metė Nicole Lovell buvo galimai nužudyta asmens, su kuriuo susipažino „Kik".

TikTok

„TikTok" yra video dalinimosi platforma, kur daug jaunų žmonių dalinasi video turiniu. Vartotojai gali padaryti savo paskyrą privačią, tačiau suteikiama galimybė savo paskyras paversti viešai prieinamas visiems vartotojams, panšiai kaip tai daroma „Instagram”. Taip jaunimas siekia populiarumo.

Houseparty

Šios programėlės konceptas visiškai atitinka realius vakarėlius - tai galimybė paaugliams bendrauti grupelėmis ir būti socialiems per gyvus video pokalbių kalbarius. Kambarys gali būti sudarytas iš dviejų-aštuonių žmonių vienu metu. Kadangi grupiniai vaizdo pokalbiai yra tiesioginiai, gali būti sunku stebėti, kas sakoma ar rodoma ekrane, o tai gali būti ypač kenksminga jauniems vartotojams, atsižvelgiant į pokalbio temą ir kryptį.

Live.me

Kaip ir su kiekviena trancliacijų platforma, yra rizika, kad jūsų vaikai ar paaugliai gali būti veikiami netinkamo turinio. „Live.me" leidžia vartotojams transliuoti save gyvais vaizdo įrašais ir stebėti kitų transliuojamus video įrašus bei gauti virtualią valiutą iš savo sekėjų. Žmonės, kurie pamato jūsų turinį, gali bet kada su jumis bandyti kontaktuoti, naudodami „Live.me" programėlę, kas nėra gerai.

YouNow

„YouNow" yra labai panaši paslauga į „Live.me", su galimybe transliuoti gyvus vaizdo įrašus ir uždirbti virtualius auksinius luitus iš kitų vartotojų. Dauguma jaunų vartotojų naudoją šią programėle, kad pasidalintų įrašais iš kasdieninio gyvenimo, ta pačia maniera kaip populiarūs vlogeriai (angl. vloggers) iš „YouTube" platformos. Problema tame, jog tėvai ar globėjai gali nežinoti, kokiu turiniu dalinasi jų vaikai su nepažistamaisiais internetu ir realiame gyvenime.

Whisper

Išgyventi paauglystę kai kam gali būti labai sunkus išbandymas, ypač jei tave kamuoja pasitikėjimo savimi problemos. Su „Whisper" programėle galima anonimiškai pasidalinti savo „prisipažinimais” prie šalia pridedamo paveiksliuko. Kadangi prisipažinimai programėlėje yra slapti, turinys, kuriuo dalinasi arba randa jaunimas, gali būt labai trikdantis ir paveikti vaikų savivertę.

5 komentarų

Xizom

Žodžiu, dauguma nori būti sulindę į ekranus, užuot laiką leidę gyvai,už telefono ribų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas