„Apple“ dokumentuose – skambūs konkurentų apibūdinimai: kritika „Google“ kompanijai ir stulbinantis „Android“ vertinimas

„Google“ antimonopolinio tyrimo metu buvo parodytos skaidrės iš vidinio „Apple“ pristatymo. Informacija jose atvaizduoja labai skirtingus dviejų įmonių požiūriams į klientų privatumą.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Apple“ dokumentuose – skambūs konkurentų apibūdinimai: kritika „Google“ kompanijai ir stulbinantis „Android“ vertinimas

Besitęsiantis JAV Teisingumo departamento antimonopolinis tyrimas prieš „Google“, skiria daug dėmesio bendrovės susitarimui tapti numatytuoju „iPhone“ paieškos varikliu. „Apple“ Eddy Cue liudijo, kad taip buvo todėl, kad „visada manėme, kad tai yra geriausia“.

Tačiau dabar atrodo, kad „Apple“ ne visais atžvilgiais žavėjosi „Google“. 2013 m. Teisme buvo parodyta „Apple“ pristatymo skaidrių rinkinys, kuriame nagrinėjama, kaip privatumas naudojamas ar juo piktnaudžiaujama pramonėje.

Tarp el. paštu Eddy Cue išsiųstų skaidrių Tim Cook ir Phil Schiller buvo ir viena skaidrė, kurioje buvo duomenys susiję su „Android“ operacine sistema. „Android“ yra didžiulis sekimo įrenginys“, – teigiama skaidrėje.

Tai buvo viskas, ką „Apple“ parašė toje konkrečioje skaidrėje, tačiau tarp likusių pristatymo skaidrių buvo pateikta daugiau informacijos ir net Erik Schmidt iš „Google“ citata.

„Google“ politika yra pasiekti bauginančią ribą, bet jos neperžengti“, – 2010 m. sakė Schmidt. „Norėčiau teigti, kad dalykų implantavimas į smegenis yra už šiurpios ribos. Bent jau šiuo metu, kol technologija netaps geresnė“.

Didžioji „Apple“ pristatymo dalis yra redaguota, tačiau tarp kitų skaidrių, kurias galima perskaityti, yra privatumo laiko juosta. Joje pateikiamas „Facebook“ naudotojų stebėjimas, net jei jie nurodė to nedaryti, ir „Google Street View“ įrašomi privatūs Wi-Fi ryšiai.

Šiuo metu „Google“ moka „Apple“, kad ji „iPhone“ liktų numatytuoju paieškos varikliu. Šį sandorį gali tekti nutraukti jei JAV Teisingumo departamentas laimės bylą, o tokiu atveju „Apple“, kuri nėra apkaltinta jokiais nusižengimais, gali prarasti net 20 mlrd. USD per metus, kuriuos jai sumoka „Google“.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas