„Apple“ pasakė kas laukia tų „iPhone“ turėtojų, kurie išvyks iš Europos: paaiškėjo, kiek laiko galėsite naudotis visomis savo programėlėmis ir kas įvyks vėliau

Lukas Snarskis

2024-03-11, 07:46

2 komentarai (-ų)

„Apple“ yra priversta laikytis Europos Sąjungoje galiojančio Skaitmeninių rinkų akto, o neseniai buvo paskelbta apie didžiulius pokyčius, kurie netrukus palies „iOS“ operacinę sistemą ir „App Store“ parduotuvę. JAV bendrovė prieš kelias dienas pagaliau išleido ir oficialų atnaujinimą.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Apple“ pasakė kas laukia tų „iPhone“ turėtojų, kurie išvyks iš Europos: paaiškėjo, kiek laiko galėsite naudotis visomis savo programėlėmis ir kas įvyks vėliau

JAV technologijų bendrovės įsipareigojimas laikytis ES Skaitmeninių rinkų akto yra tarsi dovana „Apple“ produktų naudotojams Europoje. Jei visada norėjote, kad „Apple“ būtų šiek tiek atviresnė ir mažiau varžytų jūsų veiksmus savo mobiliuosiuose įrenginiuose – tai yra būtent tai.

Dėl Europoje galiojančio reguliavimo, „Apple“ buvo priversti leisti „iOS“ operacinėje sistemoje veikti trečiųjų šalių programėlių parduotuvėms, naršyklėms, kurios gali naudoti savo atvaizdavimo variklius ir alternatyvioms apmokėjimo sistemoms, o plačiau apie tai skaityti galite paspaudę čia.

Dabar paaiškėjo ir kas nutiks jeigu europiečiai išvyks už Europos Sąjungos ribų. „Apple“ atnaujino savo pagalbos puslapius, kur nurodė, jog telefonuose niekas nepasikeis 30 dienų nuo išvykimo iš ES. Tačiau praėjusius šiam periodui vartotojai nebegalės gauti atnaujinimų, įsidiegti naujų programėlių iš trečiųjų šalių parduotuvių. Tiesa, anksčiau įdiegtos aplikacijos veiks be problemų.

Tai reiškia, jog „iPhone“ išmaniųjų telefonų turėtojai, keliaujantys už Europos Sąjungos ribų nepajus jokių įrenginio veikimo sutrikimo, tačiau praėjus 30 dienų bus taikomi apribojimai, kurie vis dėlto gali paveikti anksčiau parsisiųstų programėlių veikimą. Jeigu anksčiau būsite įdiegę kažkokią aplikaciją, kuri atkeliauja ne iš „Apple“ parduotuvės – jūs nebegalėsite įdiegti atnaujinimų iki kol vėl negrįšite į Europą.

2 komentarų

Deividas

Tai reiskes aple seka ir stebi irenginius kaip jie juda ka turi idiege ir panasiai. O tai kaip zinau yra nelegalu

Deividas

Tai reisjes aple seka ir stebi irenginius kaip jie jusa ir panasiai. O tai kaip zinau yra nelegalu

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas