Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį: ar saugu naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Pranešimas spaudai

2024-07-03, 14:54 (atnaujinta 2024-07-09, 12:27)

0 komentarų

Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį. Nors daugeliui tikriausiai žinoma, kad žaibuojant lauke būti nepatartina, kelių dalykų rekomenduojama nedaryti ir būnant namuose.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį: ar saugu naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Tačiau ar saugu naudotis telefonu? Pasak dr. Evaldo Stankevičiaus, „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovo, esant perkūnijai išmaniuoju naudotis galima, tačiau svarbu tai daryti saugiai.

Ar saugu naudotis išmaniuoju?

Anot dr. E. Stankevičiaus, žmonėms vis dar dažnai kyla klausimas, ar žaibuojant namuose galima naudotis elektroniniais prietaisais, o tarp jų – išmaniaisiais telefonais. Eksperto teigimu, toks susirūpinimas nėra laužtas iš piršto – pavyzdžiui, dabar jau beveik nebenaudojami laidiniai telefonai žaibuojant iš tiesų buvo laikomi pavojingais. Žaibui trenkus į telefono liniją, elektros krūvis per laidus teoriškai galėdavo patekti į telefono aparatą ir sužaloti juo besinaudojantį asmenį.

„Mobilusis telefonas, kitaip nei fiksuotojo ryšio telefonas, nėra fiziškai prijungtas prie pastato elektros laidų. Dėl to paprastai juo daug saugiau naudotis perkūnijos metu. Tačiau reikia atsižvelgti ir į aplinkybes, kaip jis naudojamas“, – pabrėžia „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas.

Visų pirma, ekspertas ragina prasidėjus perkūnijai išmaniuoju naudotis tik patalpose. Daugumos pastatų konstrukciniai elementai dažniausiai apsaugo juos nuo žaibo smūgių. Naudojimasis telefonu lauke žaibuojant gali būti pavojingas – nors pats telefonas nepritraukia žaibo, metalinių detalių turinčio daikto laikymas atviroje vietoje gali padidinti žaibo smūgio riziką.

„Naudojantis mobiliuoju telefonu per audrą patartina laikytis atokiau nuo kitų elektronikos prietaisų ir laidų. Venkite naudotis telefonu, kai jis įkraunamas, nes įkrovimo laidas gali veikti panašiai kaip fiksuotojo ryšio telefono laidas. Be to, žaibas gali sukelti elektros šuolius, o šie – sugadinti elektroninius prietaisus, taip pat ir mobiliuosius telefonus“, – teigia dr. E. Stankevičius.

Pataria imtis ir kitų veiksmų

Vasariškos liūtys su žaibų ir griaustinių virtine kartais gali užklupti ir visai nepasiruošus, bet žinoti, kaip apsaugoti save ir savo turtą – būtina. Dr. E. Stankevičius primena, kad žaibas – tai elektros iškrova.

„Išlydis gali pernešti milijonus voltų elektros srovės, todėl yra labai pavojingas. Ši energija ieško mažiausią pasipriešinimą turinčio kelio į žemę, kuris kartais gali eiti per paviršiuje esančius objektus, net ir žmones. Todėl žaibuojant svarbu būti saugioje uždaroje patalpoje ir imtis kitų saugumo priemonių“, – sako „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas.

Pasak jo, per perkūniją saugiausia būti patalpose, atokiau nuo langų ir durų. Taip pat nepatartina naudotis jokiais prie elektros šaltinio prijungtais prietaisais – televizoriais, kompiuteriais, elektriniais virduliais ar kitais įrenginiais. Geriausia visus šiuos įrenginius atjungti nuo elektros tinklo ir taip apsaugoti nuo galimų elektros įtampos šuolių. Vertėtų pasirūpinti pilnai įkrauta išorine baterija, jei žaibuojant namuose neliktų elektros.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas