Į „Android“ telefonus atkeliauja karščiausia metų naujiena: „Google“ oficialiai išleido didžiausią metų naujinį, tačiau jį išbandyti kol kas gali tikrai ne visi

Kaip ir buvo tikėtasi, trečiadienį „Google“ surengė spaudos konferenciją, kurios metu pristatė naujuosius „Pixel 8“ serijos išmaniuosius telefonus. Bendrovės atstovai oficialiai pademonstravo „Pixel 8“, o taip pat ir „Google Pixel 8 Pro“ modelį.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Į „Android“ telefonus atkeliauja karščiausia metų naujiena: „Google“ oficialiai išleido didžiausią metų naujinį, tačiau jį išbandyti kol kas gali tikrai ne visi

Tačiau tai buvo ne vienintelė naujiena iš JAV technologijų milžinės stovyklos. Kaip ir prognozuota, vakar pagaliau debiutavo ir pilna „Android 14“ operacinės sistemos versija, kuri jau dabar prieinama „Google“ išmaniuose telefonuose.

Jau dabar „Android 14“ operacinės sistemos versiją savo telefonuose gali rasti „Pixel 4a“, „Pixel 5“, „Pixel 5a“, „Pixel 6“, „Pixel 6a“, „Pixel 7a“ bei „Pixel 7“ serijos įrenginių savininkai. Tiesa, jeigu dar nematote naujinio savo prietaise – nerimauti neverta. Kaip žinia, daugelis gamintojų programinės įrangos atnaujinimus pateikia palaipsniui, todėl rekomenduojame pabandyti kiek vėliau.

„Google“ užsiminė, jog kiti gamintojai „Android 14“ atnaujinimus ketina pasiūlyti kiek vėliau. Tarp tokių bendrovių įvardinta „Samsung“, „iQOO“, „Nothing“, „OnePlus“, „Oppo“, „Realme“, „Sharp“, „Sony“, „Tecno“, „Vivo“ ir „Xiaomi“. Tikėtina, kad artimiausiu metu turėtų pasirodyti ir daugiau informacijos apie planuojamus atnaujintus telefonus.

Skaičiuojama, kad „Android“ operacine sistema naudojasi vartotojai iš bene 190 pasaulio šalių, kuriose galioja skirtingos matavimo sistemos. Vienose atstumas matuojamas kilometrais, kitose – myliomis. Vienos temperatūrą matuoja Farenheito laipsniais, kitos – Celsijaus. Kartais skiriasi ir datos užrašymo formatas ar diena, kai pradedama skaičiuoti savaitės pradžią.

Nors „Android“ operacinė sistema jau palaiko skirtingas įvairių matų matavimo sistemas, naujasis atnaujinimas leis įdiegti regioninius nustatymus viso telefono lygmeniu. Tai reiškia, kad vartotojui vos vieną kartą pasirinkus numatytąją matavimo sistemą, šie nustatymai automatiškai persikels į turimas ar naujai įrašytas programėles.

Programėlių kopijos

Socialinių tinklų ar tokių turinio platformų, kaip „Netflix“ ar „Amazon Prime“, valdymas su naująja „Android“ versija taps dar paprastesnis. Atnaujinus operacinę sistemą atsiras galimybė kopijuoti telefone esančias programėles. Tai reiškia, kad galėsime turėti net kelias tos pačios aplikacijos versijas. Pavyzdžiui, jeigu „Instagram“ naudojate ne tik asmeninėms reikmėms, bet valdote ir kitas paskyras, kiekvienoje programėlės kopijoje galėsite jungtis prie kito profilio. Naviguoti tarp socialinių tinklų paskyrų taps dar paprasčiau, o vartotojui pavyks išvengti nuolatinio profilių keitimo vienoje programėlėje.

Valdymas gestais

Nors naujoji „Android“ versija dar tebėra testuojama, numatoma, kad atnaujinus operacinę sistemą įrenginio valdymas taps dar patogesniu. Savo išmaniojo įrenginio nustatymuose galėsite nurodyti konkrečias gestų kombinacijas, kurios atliks norimą funkciją. Šiuo metu kūrėjai įvardija, kad naujasis valdymas galėtų numatyti įvairias pirštų kombinacijas. Pavyzdžiui, trimis pirštais slenkant per ekraną į kairę ar dešinę, galėsite grįžti į buvusį naršyklės ar programos langą. Tuo tarpu slenkant į viršų, būsite grąžinti į įrenginio pradžios ekraną. Keturiais pirštais slenkant per ekraną galėsite lengvai perjunginėti atidarytas aplikacijas.

Nuotraukų apsauga

Atnaujinta programinės įrangos „Android“ versija suteiks galimybę vartotojui apsaugoti telefone esančius duomenis ir pasirinkti, kokias nuotraukas ar vaizdo įrašus galės pasiekti konkreti aplikacija. Į išmanųjį įrenginį įdiegę naują programėlę, iškart sulauksite automatinio pranešimo, kuris prašys pasirinkti, ar aplikacijai suteikiate visapusišką priėjimą prie jūsų turimų nuotraukų, ar jį apribojate. Ribota prieiga reiškia, kad programėlė galės pasiekti tik tam tikrus vaizdo įrašus ar fotografijas.

Patogesnis bendrinimo meniu

Atnaujintoje operacinės sistemos versijoje numatoma įdiegti patogesnį bendrinimo meniu atvaizdavimą. Jis bus labiau orientuotas į vartotojo naudojimo įpročius, o ne konkrečios programėlės siūlomus numatytuosius pasirinkimus. Tai reiškia, kad vartotojui pirmiausia bus siūlomi jo pamėgti ir dažniausiai naudojami bendrinimo kanalai – pavyzdžiui, „Messenger“, „WhatsApp“ ar kitos programėlės.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas