Telefonų rinkoje artėjama prie dar vienos evoliucijos: nauja baterijų technologija gali sukelti didžiulį proveržį, naudoti ketina vis daugiau gamintojų

Artūras Nalivaiko

2023-08-21, 20:50

0 komentarų

Pastarosiomis savaitėmis sklido gandai apie galimą sujungtų baterijų technologijos naudojimą būsimoje „Galaxy S24” serijoje ir netgi numatomoje „Apple iPhone 15” serijoje.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Telefonų rinkoje artėjama prie dar vienos evoliucijos: nauja baterijų technologija gali sukelti didžiulį proveržį, naudoti ketina vis daugiau gamintojų

Ši naujoviška technologija, tradiciškai naudojama elektromobilių pramonėje, turi daug privalumų, kurie gali labai pailginti išmaniojo telefono baterijos veikimo laiką.

Tiems, kurie domisi sujungtų baterijų technologijos ypatumais, pateikiame keletą papildomų detalių, kurios paaiškins šią temą.

Kas yra sujungtų baterijų technologija?

Sujungtų baterijų įkrovimas yra nauja baterijų technologija, kuri kuriama išmaniesiems telefonams. Ji skirta padidinti išmaniųjų telefonų baterijos talpą nedidinant jų fizinio dydžio. Tai pasiekiama sudėjus kelis akumuliatoriaus elementus vieną ant kito, o ne dedant juos vienas šalia kito.

Sujungtų baterijų įkrovimas turi daug privalumų. Pirma, tai leidžia naudoti didesnę akumuliatoriaus talpą kompaktiškoje erdvėje, kas yra labai svarbus veiksnys išmaniesiems telefonams, kuriuose vartotojai tikisi ilgesnio akumuliatoriaus veikimo laiko nepakenkiant įrenginio dydžiui. Antra, sujungto akumuliatoriaus įkrovimas leidžia greičiau įkrauti, nes vienu metu galima įkrauti kelis akumuliatoriaus elementus, o tai efektyviai sumažina bendrą įkrovimo laiką.

Sklando gandai, kad „Samsung Galaxy S24“ yra vienas pirmųjų išmaniųjų telefonų, turinčių sujungtos baterijos įkrovimo funkciją. Numatoma, kad telefone bus 5000 mAh talpos baterija, kuri yra žymiai didesnė nei dabartinio „Galaxy S23”. Tačiau įdomiau nei talpa yra tai, kad tikimasi, jog sujungto akumuliatoriaus įkrovimo technologija išlaikys tą patį fizinį telefono dydį.

Be „Galaxy S24“, kituose išmaniuosiuose telefonuose, kuriuose, kaip gandai, yra sujungto akumuliatoriaus įkrovimas, yra „iPhone 15“.

Kuo sujungtų baterijų technologija skiriasi nuo dabartinės apvijų baterijos technologijos?

Apvijų akumuliatoriaus technologija yra įprastas akumuliatoriaus elementų gamybos būdas. Šiame procese teigiamas ir neigiamas elektrodai susukami kartu spiralės pavidalu. Nors šis metodas yra paprastas ir ekonomiškas, jis turi apribojimų. Vienas iš tokių apribojimų yra netolygus vidinis akumuliatoriaus elemento įtempis, dėl kurio gali atsirasti ankstyvas gedimas.

Sujungtų baterijų technologija yra modernus požiūris į baterijų elementų gamybą. Teigiami ir neigiami elektrodai yra sukraunami vienas ant kito, sluoksnis po sluoksnio. Taip sukuriama tolygesnė vidinė struktūra, pailgėja našumas ir ilgaamžiškumas. Sujungtų baterijų technologija taip pat taupo erdvę, todėl baterijų elementuose yra didesnis energijos tankis, lyginant su apvijų akumuliatoriaus technologija.

Štai keletas galimų sujungto akumuliatoriaus įkrovimo pranašumų:

  • Ilgesnis akumuliatoriaus veikimo laikas: įkraunant bateriją, išmaniojo telefono akumuliatoriaus talpa gali padidėti iki 50 %. Tai reiškia, kad vartotojai gali įrenginiu naudotis ilgiau tarp įkrovimų neprarandant įrenginio dydžio.
  • Didesnis įkrovimo greitis: sujungtas baterijas galima įkrauti greičiau. Vienu metu galima įkrauti kelis akumuliatoriaus elementus, todėl bendras įkrovimo laikas sutrumpėja.
  • Mažesnis formos koeficientas: sujungto akumuliatoriaus įkrovimas leidžia naudoti mažesnius išmaniuosius telefonus neprarandant baterijos veikimo trukmės. Keli akumuliatoriaus elementai gali būti sukrauti vienas šalia kito, taip sutaupant vietos.

Galimi sujungto akumuliatoriaus įkrovimo iššūkiai:

  • Kaina: sujungtų akumuliatorių įkrovimas yra brangesnis nei tradicinė akumuliatoriaus technologija. Tikslus kelių baterijų elementų sudėjimas ir išlygiavimas padidina gamybos sąnaudas.
  • Sauga: netinkamai atliktas sujungtų akumuliatorių įkrovimas gali kelti pavojų saugai. Tinkamai neaušinamos baterijos gali perkaisti ir užsidegti.
  • Patikimumas: sujungtų akumuliatorių įkrovimas yra palyginti nauja technologija, o jos ilgalaikis veikimas vis dar neaiškus dėl ribotų duomenų apie naudojimą išmaniuosiuose telefonuose.

„Samsung“ planuoja naudoti sujungtų baterijų technologiją „Galaxy S24“ serijoje

Kaip teigia nutekintojas „RGcloudS”, „Samsung“ planuoja į būsimus „Galaxy S24+“ ir „Galaxy S24 Ultra“ įtraukti sujungtas baterijas. Jis taip pat mini, kad tokios baterijos bus naudojamos ir „Apple iPhone 15“ serijoje. Tačiau dėl ribotos gamybos ši funkcija gali būti išskirtinė „Galaxy S24 Ultra“ arba prieinama abiejuose modeliuose.

Vis dar laukiama oficialaus patvirtinimo dėl įkrovimo galimybių, nors tikimasi, kad „Galaxy S24“ ir toliau veiks su 25 W greituoju įkrovimu. Be to, sklando gandai, kad „Galaxy S24 Ultra“ baterijose yra aušinimo gelis, kad būtų sumažintas šilumos išsklaidymas. Pranešama, kad „Samsung“ atlieka bandymus, kad nustatytų, kuriems modeliams ši baterijų technologija bus naudinga.

Apskritai baterijų įkrovimas yra daug žadanti nauja akumuliatoriaus technologija, kuri gali pakeisti išmaniųjų telefonų maitinimo būdą. Tai leidžia naudoti didesnę akumuliatoriaus talpą mažesnėje erdvėje, kas gali lemti ilgesnį akumuliatoriaus tarnavimo laiką ir didesnį įkrovimo greitį, tačiau vis dar yra keletas iššūkių, kuriuos reikia išspręsti, pavyzdžiui, baterijų elementų technologija ir šilumos valdymas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas