„Xiaomi” papasakojo, kaip jai pavyksta „Mi 10 Ultra” bateriją belaidžiu būdu įkrauti vos per 40min: konkurentai turėtų pasimokyti

Ignas Petrikonis

2020-08-21, 12:20 (atnaujinta 2021-04-27, 00:38)

0 komentarų
„Xiaomi” papasakojo, kaip jai pavyksta „Mi 10 Ultra” bateriją belaidžiu būdu įkrauti vos per 40min: konkurentai turėtų pasimokyti

Kol technologijų žurnalistai negalėjo atsistebėti neseniai pristatyto „Xiaomi Mi 10 Ultra” superflagmano 120W laidinio įkrovimo galia, šešėlyje liko ne mažiau įspūdingas net 50W siekiantis belaidžio įkrovimo pajėgumas. Palyginimui, naujasis „Samsung Galaxy Note20 Ulta” tokiu būdu kraunasi maksimaliai 15W, o dauguma brangiausių išmaniųjų tokios galios nepasiekia net ir laidu prijungti prie elektros tinklo, tad ekspertai ilgai krapštė galvas, kaip tai pavyko šiek tiek pigesnius telefonus gaminančiai kinų bendrovei.

Norėda išsklaidyti visas spėliones, „Xiaomi” paviešino ilgą vaizdo įrašą, paaiškinantį, kokių priemonių teko imtis, siekiant didžiulę „Mi 10 Ultra” 4500mAh bateriją indukciniu būdu papildyti vos per 40 minučių. Pagrindinis aspektas, leidęs pasiekti tokį rezultatą, buvo nuolatinės ir kintamosios srovės keitiklių išdėstymo pakeitimas. Šie komponentai, yra tarsi tarpininkai tarp indukcinės ritės ir baterijos, bei yra skirti padidinti arba sumažinti įtampą. Juos „Xiaomi”, kitaip nei konkurentai, telefone išdėstė ne serijomis, bet lygiagrečiai vienas kitam.

Įprasti keitikliai pasižymi 97% efektyvumu, bet juos išdėsčius serijomis, skaičius nukrenta iki 94% (0.97x0.97=0.9409), tačiau lygiagretaus išdėstymo atveju pavyksta efektyvumą padidinti iki 98,6%. Žinoma, popieriuje skirtumas atrodo miniatiūrinis, bet pasirodo, jog tai labai smarkiai sumažina įrenginio kaitimą ir dėl to leidžia padidinti įkrovimo galią.

Svarbų vaidmenį vaidina ir „Xiaomi” panaudotos inovatyvios medžiagos - jungtukai gaminami iš itin geru elektros laidumu pasižyminčios grafeno pagrindo medžiagos. Taip pat pats 4500mAh akumuliatorius iš esmės nėra vienas - jis išskirstytas į dvi atskiras 2250mAh baterijas, kas leidžia kiekvieną jų krauti didesniu pajėgumu ir padidinti ilgaamžiškumą. Paminėti galima ir išmaniojo nugarėlėje įmontuotas indukcines rites, naudojančias kelių krypčių vijų technologiją ir sudarytas net iš penkių sluoksnių.

Apibendrinant „Xiaomi” kratosi į kainą orientuotų biudžetininkų vardo, stegdamasi savo flagmanuose pasiūlyti tokių technologijų, kurių pavydėtų net ir didžiausi konkurentai.

Daugiau paskaityti apie įspūdingąjį „Xiaomi Mi 10 Ultra” ir sužinoti apytikslę jo kainą galite paspaudę šią nuorodą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas