Tai sutraukė milžinišką internautų dėmesį: mirtini ukrainiečių dronai, naikinamas rusų interneto turtas ir naujienos iš „Samsung“ stovyklos

Tai sutraukė milžinišką internautų dėmesį: mirtini ukrainiečių dronai, naikinamas rusų interneto turtas ir naujienos iš „Samsung“ stovyklos

Kovo mėnesis prasidėjo tikrai ne taip kaip tikėjosi daugelis. Dar nuo vasario pabaigos besitęsiantis Rusijos pradėtas karas pakeitė daugelio mūsų nuotaikas, o kai kuriems – ir gyvenimus. Internautai nuolat seka naujienas apie tai kas vyksta Ukrainoje, o tai puikiai atsispindi ir mūsų savaitės skaitomiausių tekstų apžvalgoje.

Devintoji 2022 metų savaitė atskleidžia, jog daugelis itin aktyviai stebi karinę Rusijos invaziją. Tarp penkių skaitomiausių šios savaitės naujienų – net keturios susijusios būtent su pastarųjų dienų įvykiais. Mūsų skaitytojai domėjosi apie ukrainiečių sukurtus dronus, stebėjo ką internete išdarinėja anoniminė programišių grupuotė „Anonymous“ ir sekė „Samsung“ naujienas.

„Anonymous“ superka rusų tankus: už kiekvieną tanką siūlo „Bitcoin“ valiutos

Dienraštis „Metro“ praneša, jog visame pasaulyje žinoma programišių organizacija „Anonymous“ pasiūlė rusų kariams „Bitcoin“ užmokestį, jeigu šie atiduos savo tankus. Organizacija žada mokėti daugiau nei 45,000€ vertės „Bitcoin“ už kiekvieną tanką.

Pasaulinė hakerių grupuotė „Anonymous“ taip pat atliko keletą kibernetinių atakų, nukreiptų prieš Rusiją. Vos per porą dienų daugiau nei 300 Rusijos taikinių patyrė virš 9 milijonų eurų žalos. Pranešama, jog norėdami dar labiau susilpninti Rusijos kariuomenės galią, „Anonymous“ tankų įguloms pasiūlė daugiau nei 45,000€ vertės „Bitcoin“ už kiekvieną karinę transporto priemonę. Norintys karinę techniką išmainyti į kriptovaliutas, turės pamojuoti balta vėliava ir pasakyti slaptažodį „milijonas“, kad grupuotė galėtų juos atpažinti.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Ukrainiečiai jį patylomis vadina „Baudėju“: ginklas, kurio Putino armija bijo kaip maro

Kruvina Rusijos invazija į Ukrainą tęsiasi jau daugiau nei savaitę, tačiau palaužti ukrainiečius – gerokai sudėtingesnė užduotis nei Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikėjosi. Daugelis šalies gyventojų mūru stoja už savo šalies ir miestų sienų ir gina kiekvieną Ukrainos centimetrą.

Niekam ne paslaptis, jog tam pasitelkiama ir moderni karinė technika, o tarp jos – ir kariniai dronai. Ukrainiečiai naudoja „Punisher“ bepiločius orlaivius, kurie kelią didžiulį galvos skausmą rusams. Iki 3 kilogramų sprogmenų galintys gabenti dronai yra bene geriausias ginklas, kurį galima naudoti išvengiant civilių aukų.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

„Samsung“ sulaukė milžiniško vartotojų nusivylimo: pasigirdo kaltinimai specialiu telefonų lėtinimu

Išmaniųjų telefonų našumo klausimas buvo ganėtinai garsiai aptarinėjamas po „Apple“ skandalo, kuomet paaiškėjo, jog bendrovė specialiai lėtina senesnius įrenginius. Tačiau ši istorija jau daugelio yra pamiršta, o dabar, tamsūs debesys susikaupė virš Pietų Korėjos milžinės „Samsung“.

Didžiausias išmaniųjų telefonų gamintojas sulaukė kaltinimų dėl „Galaxy“ serijos įrenginių veikimo galimybių. Remiantis naujausia informacija, „Samsung“ įrenginiai veikia žymiai geriau, kuomet atliekami sintetiniai testai, o vartotojai dėl šios priežasties kaltiną gamintoją sukčiavimu.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Rusai patyrė dar vieną smūgį internete: „Anonymous“ smogė Kremliui tiesiai į paširdžius

Ne ką aktyvesnė kova vyksta internetinėje erdvėje, kur programišiai nuo pat karinės invazijos pradžios atakuoja įvairius Rusijos ir Baltarusijos valdžios tinklalapius. Grupuotė „Anonymous“ šįsyk sudavė itin galingą smūgį.

Socialiniuose tinkluose pradėjo sklisti žinia, jog „Anonymous“ sugebėjo nulaužti net ir Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos internetinę svetainę.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Rusai lieka be mėgstamiausių telefonų, tačiau tai dar ne viskas

Ir toliau tęsiantis Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, į situaciją reaguoja vis daugiau kompanijų. Dar prieš keletą dienų rusai liko be „Apple“ produkcijos, o šeštadienis prasidėjo ir dar vienu skaudžiu kirčiu.

Apie sankcijas Rusijai paskelbė ir „Samsung Electronics“ atstovai, kurie pranešė apie tiekimo į šią šalį ribojimus. Kompanijos išplatintame pranešime teigiama, kad toks sprendimas priimtas dėl dabartinių geopolitinių įvykių.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas