Karščiausios 2022 metų telefonų rinkos naujienos: nesunaikinamas telefonas iš Kinijos, į akmens amžių sugrįžę rusai ir pokyčiai, kurių laukia kiekvienas iš mūsų

2022 metai skaičiuoja paskutines valandas ir jau visai netrukus visi žengsime į 2023 metus. Šie metai buvo kupini įvairiausių naujovių, kurias mums atnešė technologijų kompanijos.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Karščiausios 2022 metų telefonų rinkos naujienos: nesunaikinamas telefonas iš Kinijos, į akmens amžių sugrįžę rusai ir pokyčiai, kurių laukia kiekvienas iš mūsų

Mūsų portale publikuoti tekstai šiemet buvo perskaityti daugiau nei aštuonis milijonus kartų, o dabar siūlome pažvelgti į penkis populiariausias telefonų rinkos naujienas, kurios buvo publikuotos 2022 metais. Tarp skaitomiausių tekstų – Europoje planuojami pokyčiai, sankcijos Rusijai, sukčių šėlsmas ir karštos naujienos iš Kinijos.

Liko vos vienas žingsnis ir į telefonus grįš daugelio jau pamiršta savybė

Skaitomiausia šių metų naujiena, kuri publikuota buvo vos prieš savaitę. Nuo 2024 sausio mėnesio išmaniųjų telefonų gamintojai privalės atverti savo įrenginius ir trečiųjų šalių programėlių parduotuvėms. Tačiau ir tai dar ne viskas. Dabar pavyko pasiekti ir preliminarų susitarimą, pagal kurį bus reikalaujama, kad nešiojamuose įrenginiuose būtų naudojamos keičiamos baterijos.

Sutartis apima beveik visų dydžių akumuliatorius – nuo nešiojamųjų akumuliatorių, transporto priemonių paleidimo, apšvietimo ir uždegimo akumuliatorių (SLI baterijos), lengvųjų transporto priemonių akumuliatorių (LMT, tai liečia elektrinius paspirtukus ir dviračius), elektrinių transporto priemonių (EV) akumuliatorių ir net pramoninės baterijos.

Plačiau apie tai skaityti galite čia.

„Google“ sugrąžino rusus į akmens amžių

Vos tik Rusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą – į tai sureagavo daugelis technologijų kompanijų. Tarp jų – ir „Google“. Dar vasario pabaigoje „Google“ paskelbė, jog ketina išjungti reklamas bei įvairius naujienų kanalus iš Rusijos, o kovą ėmėsi ir papildomų veiksmų. Nuo kovo 10 dienos šalyje nebeveikia ir „Google Play“ mokėjimų sistema, kuri veikia visuose „Android“ įrenginiuose.

„Google“ išplatintame pranešime teigiama, kad mokėjimų sistema vartotojams Rusijoje yra išjungiama nuo kovo 10 dienos, o tai reiškia, kad rusams nebebus galimybės įsigyti norimų žaidimų, prenumeratų ar atlikti bet kokių kitų veiksmų, kurie yra apmokestinami „Android“ platformoje. Tai, žinoma, negalioja nemokamam „Google Play“ parduotuvės turiniui.

Plačiau apie tai skaityti galite čia.

„Android“ telefonų savininkai turėtų nedelsiant imtis veiksmų

„Google Play“ parduotuvė šiuo metu yra didžiausia tokio tipo programėlė pasaulyje, kuri įdiegta kone kiekviename „Android“ išmaniajame telefone. Nesunku nuspėti, jog ja naudojasi milijardai žmonių, o tai automatiškai paverčia šią aplikaciją ir internetinių nusikaltėlių jauku.

„Google“ sukurta ir prižiūrima platforma niekada nepasižymėjo kaip geriausiai apsaugota nuo piktavalių, o tai puikiai iliustruoja ir nuolatos pasirodanti informacija apie kenksmingas programėles ar žaidimus. Ir šįsyk vėl pranešama apie kenkėjiškas aplikacijas, kurių šįsyk užfiksuota keturios, o parsiuntimų skaičius viršija šimtą tūkstančių.

Kompiuterių priežiūros kompanija „Threat Fabric“ aptiko „Android“ išmaniesiems telefonams skirtas programėles, kurios apkrėstos nauju trojanu, renkančiu informaciją apie prisijungimus prie bankų – vartotojo prisijungimo duomenis, sąskaitų numerius bei kitą finansinę informaciją, kuri gali padėti įvykdyti atakas, skirtas pasipelnyti.

Plačiau apie tai skaityti galite čia.

Sukčiai ir vėl siuntinėja apgaulingas žinutes

Nenumaldomai artėjant didžiausioms metų šventėms – pastebimas sukčių suaktyvėjimas. Prieš pat Šv. Kalėdas vis dažniau bandoma apgauti ne tik internetus, tačiau ir vėl siuntinėjamos trumposios SMS žinutės, kuriose prisidengiama Lietuvos paštu.

Pastaruoju metu ir vėl plinta apgaulingi SMS pranešimai, kuriuose Lietuvos pašto vardu prisidengę sukčiai bando iš žmonių išvilioti pinigus ir asmens duomenis. Sukčiai Lietuvos pašto vardu siunčia trumpąją SMS žinutę, kurioje prašoma susimokėti papildomą siuntos mokestį.

Plačiau apie tai skaityti galite čia.

Kinijoje sukurtas telefonas, kurį privalės įsigyti kiekvienas

Kinijos bendrovė „Doogee“ pristato naująjį „Doogee V30 5G“, kuris ir vėl nustebins išskirtinėmis savybėmis. Naujasis kompanijos produktas pasiūlys eSIM palaikymą, 108 MP raiškos vaizdo jutikliu aprūpintą kamerą bei unikaliu išdėstymu pasižyminčius stereo garsiakalbius. Abiejose įrenginio pusėse įmontuoti du į priekį nukreipti aukštos raiškos garsiakalbiai.

Tačiau tai dar ne viskas. „Doogee“ savo naująjį produktą aprūpino 6,58 colių įstrižainės ekranu su Full HD+ raiška, o taip pat ir 120 Hz atsinaujinimo dažniu. „V30 5G“ pasiūlys ne tik 401 taškų tankį (angl. ppi), bet 480 nitų ryškumą bei 16,7 mln. spalvų atvaizdavimą. Žinoma, išmaniojo telefono ekranas apsaugotas „Gorilla Glass 5“ apsauginiu stiklu.

Plačiau apie tai skaityti galite čia.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas